X

Nowy stadion za:

MECZ BARAŻOWY 06.10.2019 15:00
PSŻ Poznań
42
vs
45
Orzeł Łódź
sprawozdanie »
MECZ LIGOWY 05.04.2020
Orzeł
Łódź
vs
Lokomotiv
Daugavpils

Najnowsze aktualności

Przytulisko Głowno

Nowy rok - nowe wyzwania Niespodzianka z Opola?! 19.08.2019
Za nami pierwsze mecze półfinałów play-off w Nice 1. LŻ i 2 LŻ. Blisko sprawienia niespodzianki jest Kolejarz Opole.


W półfinale play-off Nice 1. LŻ PGG ROW Rybnik pokonał na wyjeździe Unię Tarnów 50:40 mając w składzie bezbłędnego Kacpra Worynę. W pojedynku najlepszych duetów w statystykach ligowych Woryna i Troy Batchelor byli wyraźnie lepsi od pary "jaskółek" Peter Ljung - Wiktor Kułakow i to był klucz do sukcesu gości. W rewanżu zdecydowanym faworytem jest ekipa z Rybnika

W drugiej parze Car Gwarant Start Gniezno wygrał z Arged Malesa TŻ Ostrovia 49:40. Ozdobą spotkania były akcje Olivera Berntzona, który mijał rywali na samej "kresce". Gdyby nie defekty Mirosława Jabłońskiego i Adriana Gały, zwycięstwo Startu mogło być zdecydowanie wyższe. W rewanżu na pewno lepiej pojadą krajowi liderzy drużyny gości, czyli Tomasz Gapiński i Grzegorz Walasek. Wynik dwumeczu jest sprawą otwartą i może się rozstrzygać do ostatniego biegu.

 W 2 Lidze Żużlowej ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz zwyciężyła w Krośnie z Wilkami 53:37 potwierdzając, że jest zdecydowanym faworytem rozgrywek. Liderem gości był wypożyczony z Orła Marcin Jędrzejewski. Rewanż wydaje się być formalnością.

W innym półfinale OK Bedmet Kolejarz Opole pokonał Power Duck Iveston PSŻ Poznań 49:41. Mecz w Opolu uważnie oglądał trener Lech Kędziora. W drugiej części zawodów w zespole gości obudził Władimir Borodulin i bardzo dobrze jechali juniorzy PSŻ. Bez nich różnica mogła być bardziej wyraźna. Kolejarz wygrał w tym sezonie wszystkie trzy mecze z drużną z Poznania i przed rewanżem nie jest na straconej pozycji. Kto pojedzie z Polonią w finale? Niewykluczone, że z tej pary wyłoni się rywal Orła w barażach.
Rewanże za tydzień.

Newsletter

Facebook

Galeria Zdjęć

Orzeł Łódź - Power Duck Iveston PSŻ Poznań 50:40 Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej Orzeł Łódź - PGG ROW Rybnik 42:48