Mecz sezonu z udziałem KŻ Orzeł Łódź! - KŻ Orzeł Łódź – oficjalny serwis klubu

Mecz sezonu z udziałem KŻ Orzeł Łódź!

Od 23 listopada trwało głosowanie na portalu Facebook (profil Winner 1. Liga) na najlepszy mecz sezonu w eWinner 1. Lidze w sezonie 2020. Znamy już zwycięzcę!

Najwięcej głosów zgromadził mecz Orła Łódź z eWinner Apatorem Toruń, który zakończył się wygraną drużyny Adama Skórnickiego (47:43). Gospodarze zaczęli od mocnego 5:1 i do 6. biegu nie oddali prowadzenia. Od momentu, kiedy na tablicy widniał remis 18:18, goście nie wygrali ani razu – aż do ostatniej gonitwy. Żużlowcy Orła odjechali drużynowo świetne zawody – czterech zawodników zdobyło od 9 do 12 punktów z bonusami. Co jest warte podkreślenia, na torze działo się bardzo wiele. Niemal w każdym biegu oglądaliśmy pasjonującą walkę na dystansie.

Drugie miejsce zajęła konfrontacja Arged Malesa TŻ Ostrovii z eWinner Apatorem, w której show zrobił Jonas Jeppesen. Torunianie prowadzili 31:23 po 9 biegach. Wszystko szło po myśli drużyny Tomasza Bajerskiego. Wtedy w 10. biegu do gry wszedł wspomniany Duńczyk. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę trenera gospodarzy Mariusza Staszewskiego. Jeppesen na mokrym po opadach deszczu torze wygrał wszystkie swoje wyścigi, zapewniając Ostrovii sensacyjną wygraną. O tym meczu mówiło się bardzo długo.

Na podium znalazł się także mecz Zdunek Wybrzeża Gdańsk z Unią Tarnów, który odbył się na inaugurację eWinner 1. Ligi. Lepsi okazali się goście, którzy wygrali 46:44. Spotkanie było niesłychanie emocjonujące i obfitowało w wiele mijanek.