Witold Skrzydlewski: "Myślę, że zaskoczymy kibiców" - KŻ Orzeł Łódź – oficjalny serwis klubu

Witold Skrzydlewski: “Myślę, że zaskoczymy kibiców”

W czwartek 16 września na łódzkiej Moto Arenie odbył się specjalny briefing prasowy, na którym gościli Witold Skrzydlewski oraz Adam Skórnicki. Tematem briefingu była informacja o pozostaniu trenera Skórnickiego na stanowisku szkoleniowca Orła Łódź. Padły również pewne deklaracje dotyczące kompletowania składu drużyny na przyszłoroczne rozgrywki. 

Przygotowujemy się do nowego sezonu. Nie przypuszczałem, że będą takie wielkie trudności z kontraktowaniem zawodników. Niektórzy żądają trzykrotnie więcej niż w zeszłym roku. Uważam jednak, że ten szał minie. Zawsze powtarzam, że nie jest ważne to, co na papierze, ale to, co jest w kieszeni. Myślę, że trener zbuduje odpowiedni skład. Od przyszłego tygodnia będziemy prezentować, kogo udało nam się zatrzymać – poinformował Witold Skrzydlewski. 

Trener Adam Skórnicki wypowiedział się na temat przygotowań do nowego sezonu. Mówił zarówno o treningach z obecnymi zawodnikami Orła, jak i o możliwych wzmocnieniach zespołu.

Kończymy jeszcze ten sezon, ale już myślimy o kolejnym. Dlatego też w przyszłym tygodniu wznawiamy treningi na naszym torze. Są one przeznaczone dla młodzieży, ale jest też grono zawodników, którym z różnych powodów nie poszło w zeszłym sezonie. Przed nowymi rozgrywkami chcą sprawdzić kilka rzeczy, żeby z większą pewnością przystąpić do sezonu 2022. Rynek wariuje, więc trzeba się zabrać za pracę z zawodnikami już teraz. Ci, którzy nie mają zbyt wygórowanych oczekiwań finansowych i chcą pracować, okażą się lepszymi zawodnikami niż ci, którzy są na szczycie listy marzeń wielu prezesów – ocenił trener Adam Skórnicki.

Liczę, że uda nam się zbudować podobny skład jak w zeszłym sezonie. Miejmy nadzieję, że potencjalnie będzie trochę silniejszy. Zestawienie z poprzednich rozgrywek nie zapowiadało fajerwerków, a okazało się, że byliśmy o jeden wyścig od play-offów i nadal moglibyśmy być w grze. Stało się jednak inaczej. Mamy więcej czasu, aby zająć się już teraz niektórymi rzeczami i żeby to inni narzekali, że byli o krok od play-offów, a my to miejsce wywalczymy – zapowiada szkoleniowiec Orła Łódź.  

Adam Skórnicki został zapytany o przyszłość liderów Orła Łódź w zeszłym sezonie – Brady’ego Kurtza i Luke’a Beckera. Trener wypowiedział się również na temat formacji juniorskiej. 

Brady i Luke to zawodnicy, którzy wyróżniali się w zeszłym sezonie. Jesteśmy nimi zainteresowani i możemy prowadzić rozmowy. Mamy również czterech juniorów. Dwóch to dobrze znane nazwiska, które prezentowały się bardzo często w meczach ligowych. Mowa o Mateuszu Dulu i Jakubie Sroce. Do tego miejmy nadzieję, że Olek Grygolec na wiosnę będzie w stu procentach sprawny. Mamy również Oskara Kołaka – nowego zawodnika, który zdał egzamin na licencję żużlową. Myślę, że następne tygodnie pokażą, kto zostanie z nami i jakie będziemy mogli poczynić ewentualne wzmocnienia – wypowiedział się Adam Skórnicki.

Briefing prasowy podsumował Witold Skrzydlewski, który jeszcze raz zapewnił, że klub zamierza powalczyć o awans do Ekstraligi. 

Jesteśmy w trakcie poszukiwania lidera. Chcemy walczyć. Faworytem do awansu jest drużyna z Zielonej Góry, ale doskonale wiemy, że ten sport jest nieprzewidywalny. Czasami mecze w play-offach mogą komuś nie wyjść. W tym sezonie awansować miał Rybnik, a nie wszedł do finału. Chcemy zbudować silny skład, ale bez szaleństwa. Myślę, że zaskoczymy kibiców – zakończył Witold Skrzydlewski.