Kibice będą mogli obejrzeć w Łodzi Mistrzów Świata! - KŻ Orzeł Łódź – oficjalny serwis klubu

Kibice będą mogli obejrzeć w Łodzi Mistrzów Świata!

Już za pasem wielkie wydarzenie w Łodzi jakim jest 6. Edycja Meczu Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej. O samym wydarzeniu więcej opowiedział Honorowy Prezes Pan Witold Skrzydlewski. 10 kwietnia o godzinie 14 rozpocznie się istne święto łódzkiego żużla. To właśnie wtedy zainaugurujemy sezon żużlowy, a także uczcimy pamięć niezwykle ważnej osoby dla czarnego sportu w Łódzkim jakim jest nestorka rodu Skrzydlewskich, Ś.P. Pani Helena.

Na czwartkowej konferencji prasowej odbywającej się na Moto Arenie Łódź, Honorowy Prezes KŻ Orzeł Łódź Pan Witold Skrzydlewski opowiedział nieco o zbliżającej się imprezie. – Zbliżamy się do początku sezonu żużlowego, pierwszy mecz jedziemy ósmego kwietnia na wyjeździe w Bydgoszczy, jednak już dziesiątego w lany poniedziałek odbędzie się o godzinie 14 Mecz Narodów. Bilety będą kosztować tylko symboliczną złotówkę, a za nią kibice będą mogli obejrzeć Mistrzów Świata. Mówię w liczbie mnogiej bowiem będzie ich kilku. Dlatego też warto poświecić czas, pomodlić się o pogodę, bo jak wiemy nie mamy dachu to aura może nam wszystko wywrócić do góry nogami. Będzie wiele atrakcji, a główną to, iż każda osoba, która przyjdzie na Mecz Narodów i będzie chciała zakupić bilet na najbliższy mecz ligowy z Gdańskiem zrobi to nie za 40 złotych, lecz za 20 złotych. Chcemy, żeby Ci nowi ludzie, którzy przyjdą mogli się zakochać w żużlu, bo to sport szczególny – powiedział Prezes.

I dodał: – Jak co roku wezmą udział cztery drużyny […]. Składy mamy bardzo wymieszane, gdyż nie udało się nam zebrać samych Finów czy samych Norwegów. Wiadomo, iż Polską drużynę było nam najłatwiej zebrać, bo będą Tomasz Gapiński, Jakub Jamróg, Mateusz Tonder oraz Norbert Krakowiak. W Kangurach, póki co mamy dwie osoby, będzie Tai Woffinden, który pojedzie tu pierwszy raz i nasz były zawodnik Jason Doyle. W Wojownikach ujrzymy natomiast Timo Lahtiego, Mateja Zagara, Nicka Skorje oraz Wiktora Trofimowa. W Europejskim zespole zaprezentują się Wiktor Lampart, Vaclav Milik, Andrzej Lebiediew oraz Patrick Hansen. W każdej z ekip będą także nasi juniorzy. Musimy jeszcze szukać dwóch Australijczyków, oni teraz wracają i będą załatwieni. Zobaczymy, czy to będzie walka prawdziwa, czy też jak się okaże, że będą dobrani dwaj mocni zawodnicy to Tai’a przesuniemy do innej drużyny żebyśmy zachowali jakąś równowagę. Żeby to nie był mecz do jednej bramki – skończył Skrzydlewski.

Na sam koniec Honorowy Prezes Orła Łódź dokładnie wytłumaczył, gdzie można nabyć wejściówki na nadchodzące wydarzenie. – Dlatego już we wszystkich 37 naszych dedykowanych kwiaciarniach znajdują się bilety. Na stronie klubu znajduję się dokładna rozpiska w którym punkcie jaki sektor się znajduje. Zrobiliśmy tak, gdyż gdyby w każdej były wszystkie sektory zwariowalibyśmy. Dlatego też zapraszam Państwa do zaglądania na nasze media społecznościowe jak TikTok, na których znajdziecie cenne wskazówki – zakończył Witold Skrzydlewski.

Tabela 1. Ligi Żużlowej

PozycjaDrużynaPKT.
112
26
36
46
56
66
74
84

Ostatnie Wpisy

FOTO: Falubaz wygrywa w Łodzi
28 maja 2023
Domowa porażka z Falubazem
28 maja 2023
Niedziela + Żużel! Emocje na Moto Arenie Łódź!
28 maja 2023
Orły w walce o Grand Prix
27 maja 2023
35. mecz z rywalem z Zielonej Góry
27 maja 2023