"To co zawodnicy pojeździli i jak ustawili motocykle to już jest nasze" - KŻ Orzeł Łódź – oficjalny serwis klubu

“To co zawodnicy pojeździli i jak ustawili motocykle to już jest nasze”

Przygotowania do nadchodzącego sezonu 2023 są w pełni. Nasi zawodnicy wchodzą na najwyższe obroty, a niebawem będą mieli okazję do wyjazdu w pierwszych meczach rozgrywek. Za nami ważne i ciężko przepracowane zimowe przygotowania. Żaden z żużlowców nie narzeka na urazy, a dobre obudowanie się tkanką mięśniową zapewni naszym jeźdźcom dodatkowej odporności na kontuzję.

Z biegiem czasu nadeszły pierwsze wyjazdy na tor, jak te w Słowenii, gdzie pod czujnym spojrzeniem trenera Marka Cieślaka ćwiczyła niemal cała drużyna. Na trening całą ekipą długo czekać również nie musieliśmy, gdyż już 21 marca pogoda pozwoliła na pierwsze kółka na Moto Arenie Łódź.

Nieco więcej o samych przygotowaniach drużyny H. Skrzydlewska Orła Łódź opowiedzieli Nasi Trenerzy – Marek Cieślak i Piotr Świderski.

– Można powiedzieć, że od dłuższego czasu bawimy się już w prawdziwy żużel. Byliśmy w Krsko, dzięki Prezesowi, który opłacił ten wyjazd. Był również weekend w Częstochowie, aż w końcu wyjechaliśmy na tor tutaj w Łodzi. Jak widzimy mimo trudności innych klubów w Polsce, nam się już udało potrenować. Myślę, że kółek zawodnicy wykręcili naprawdę dużo. Trochę martwi nas to, iż od przyszłego tygodnia pogoda ma być zdecydowanie słabsza. Jednak to co zawodnicy pojeździli i jak ustawili motocykle to już jest nasze. Naprawdę jestem z chłopaków zadowolony, z tego jak się prezentują – mówi trener Marek Cieślak.

Podczas konferencji padły także ważne słowa w kontekście Meczu Narodów, na którym to obaj nasi szkoleniowcy poprowadzą swoje ekipy. – Serdecznie Państwa zapraszam do obejrzenia Meczu Narodów, ja mam przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu jako trener już piąty raz. Jest to zawsze ogromne wydarzenie, zjeżdża się tu naprawdę śmietanka żużla jak już wcześniej wspomniał Prezes. Będziemy mieli mistrzów świata, świetną drużynę Polską. Samo wydarzenie będzie także idealną okazją, aby zobaczyć, jak prezentują się na torze nasi zawodnicy tuż przed spotkaniem w Wybrzeżem – dodał Piotr Świderski.

Nasz trener odpowiedzialny za rozwój młodzieżowców odpowiedział także na bardzo ciekawe pytanie, jaki jest stosunek zawodników do tego typu zawodów. – Jako były zawodnik mogę powiedzieć, że każde zawody nawet mniejszej rangi, każdy odjeżdża na maksa. Każdy żużlowiec jest sportowcem i tu nie ma miejsca na coś takiego jak jazda na pół gwizdka. Nie ma czegoś takiego, że tylko sobie sprawdzę ustawienia, tam każdy chce wygrać i na pewno tak samo zawodnicy podejdą do Meczu Narodów – zakończył Piotr Świderski.

Tabela 1. Ligi Żużlowej

PozycjaDrużynaPKT.
112
26
36
46
56
66
74
84

Ostatnie Wpisy

FOTO: Falubaz wygrywa w Łodzi
28 maja 2023
Domowa porażka z Falubazem
28 maja 2023
Niedziela + Żużel! Emocje na Moto Arenie Łódź!
28 maja 2023
Orły w walce o Grand Prix
27 maja 2023
35. mecz z rywalem z Zielonej Góry
27 maja 2023