Trener Marek Cieślak: Drużyna na treningach wygląda naprawdę dobrze - KŻ Orzeł Łódź – oficjalny serwis klubu

Trener Marek Cieślak: Drużyna na treningach wygląda naprawdę dobrze

Już w sobotę zainaugurujemy sezon w 1. Lidze Żużlowej meczem z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Trener Marek Cieślak na czwartkowej konferencji nieco opowiedział o nadchodzącej rywalizacji.

Okres przedsezonowy w wykonaniu Orłów w dużej mierze został storpedowany przez warunki atmosferyczne. Zawodnicy na salach treningowych wylali siódme poty, aby być w jak najlepszej kondycji na początek kwietnia, lecz pogoda spłatała im figla. Przedłużająca się zima bardzo mocno utrudniła żużlowcom wyjazdy na tor. Zarówno podczas obozu w Krsko jak i na naszym obiekcie nie zdołaliśmy zbyt dużo pojeździć. Przymrozki i opady spowodowały także, iż odwołany został kwietniowy Mecz Narodów, który miał być dla wielu naszych Orłów idealnym przetarciem przed rywalizacją z Wybrzeżem Gdańsk.

– Mieliśmy mieć w czwartek sparing z GKM-em Grudziądz, lecz PGE Ekstraliga nakazała gospodarzom przykrycie toru plandeką i z planów nici. W trybie awaryjnym załatwiliśmy trening w Gnieźnie. Zawodnicy mają jazdę, lecz nie jest to co bym chciał. Najważniejsze, jednak, że porywalizowali ze sobą czy rywalami jak Leon Madsen. Tor u nas będzie bardzo dobry. Musimy się tylko uzbroić w cierpliwość. Przyszły tydzień ma być już dobry i potrzeba nam 2-3 dni, aby zacząć ponownie trenować – powiedział trener Marek Cieślak w kontekście przygotowań zawodników.

Nie mogło również zabraknąć pytania o nastroje i przygotowania do meczu z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Mecz ten dla dalszej rywalizacji ma bardzo duże znaczenie, gdyż dobre wejście w sezon pomoże zbudować pewność siebie u Orłów.

– My do tego meczu przygotujemy się od dawna. Jazdy w Krsko czy w Częstochowie temu służyły. Nasi zawodnicy brali udział w turniejach. Myślę, że wszystkie drużyny w Polsce mają podobny problem do nas. Wiosna jest naprawdę nieprzyjazna żużlowi, lecz mam nadzieje, że niedługo aura się zmieni i będziemy mogli wyjechać na tor. Chłopcy na treningach wyglądają naprawdę dobrze, lecz prawdę pokaże dopiero mecz – zakończył trener H. Skrzydlewska Orzeł Łódź.