Trener Cieślak przed sparingiem i meczem ligowym - KŻ Orzeł Łódź – oficjalny serwis klubu

Trener Cieślak przed sparingiem i meczem ligowym

W sobotnie popołudnie nasze Orły czeka ciężkie zadanie. Na obiekcie ebebe PSŻ Poznań, łodzianie powalczą o pierwsze punkty w sezonie!

Do meczu już coraz bliżej, a przygotowania naszych zawodników wchodzą na najwyższe obroty. Wielu z nich wzięło udział w meczach lig zagranicznych, a ostatecznym testem będzie sparing z Unią Leszno w piątek. Więcej o samym meczu z beniaminkiem 1. Ligi Żużlowej powiedział trener Marek Cieślak podczas czwartkowej konferencji.

– Musimy zacząć się ścigać na naszym torze. Mamy teraz następny mecz ligowy w Poznaniu, przygotowania jednak były ciężkie. Na Moto Arenie Łódź pogoda nie pozwalała na doprowadzenie toru do dobrego stanu. W związku z tym jedziemy w piątek do Leszna, gdzie odbędziemy trening, a później zmierzymy się z Unią. Tu nie chodzi o wynik, lecz o samo ściganie w warunkach meczowych. Jedziemy z wiarą do Poznania i jedno co mnie denerwuje to, iż Mistrzostwa Europy są tak zaplanowane, że jeden z naszych zawodników – Tom Brennan nie może startować, bo musi jechać w finale w Niemczech. Na pocieszenie Skorpiony tracą Antonio Lindbaecka, który też nie może wystartować. Jednak tu coś jest nie tak, żeby zakontraktowani zawodnicy nie mogli jechać dla klubów – zakończył szkoleniowiec H. Skrzydlewska Orzeł Łódź.

Legenda świata czarnego sportu dodała także jak ważne jest odpowiednie wjeżdzenie się w sezon. – Oczywiście, że brakuje nam jazdy, tor domowy jest swoistą bazą. Nie można powiedzieć, że nie jeździmy, jednak liczyłem na nadchodzące DMPJ, które pomogłyby naszym młodzieżowcom. Te zostały jednak odwołane, przez co szukam dla chłopców okazji do jazdy – dodaje trener Cieślak.

Przypominamy także, że początek rywalizacji w Poznaniu planowany jest na godzinę 16:30. Osoby, które nie będą mogły pojechać wesprzeć drużynę, zachęcamy do włączenia transmisji na żywo na Platformie Canal +.

Pamiętajcie, że jesteście naszym ósmym zawodnikiem!