Rocznica śmierci Heleny Skrzydlewskiej - KŻ Orzeł Łódź – oficjalny serwis klubu

Rocznica śmierci Heleny Skrzydlewskiej

27 maja obchodzimy rocznicę śmierci Heleny Skrzydlewskiej. Twórczyni największej sieci kwiaciarni i zakładów pogrzebowych w Polsce zmarła w wieku 93 lat.

Helena Skrzydlewska była mocno zaangażowana w różnego rodzaju akcje wspierające łódzką społeczność. Poza szeregiem działań charytatywnych, nie kryła również sympatii do łódzkiego sportu, a w szczególności żużla. To właśnie Helena Skrzydlewska podjęła kilkanaście lat temu decyzję o zaangażowaniu środków finansowych na wsparcie “czarnego sportu” w naszym mieście.

Seniorka rodu Skrzydlewskich to osoba wyjątkowa w historii naszego klubu. Aby ją upamiętnić, od 2018 roku na Moto Arenie organizowany jest Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej, który z każdą kolejną edycją cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony kibiców. Przed domowymi meczami ligowymi na telebimie wyświetlane jest zdjęcie Heleny Skrzydlewskiej. W tym samym czasie na stadionie rozbrzmiewa piosenka “Do Ciebie Mamo” w wykonaniu Violetty Villas. Dzięki tak drobnym gestom zawsze możemy gościć Panią Helenę w domu łódzkiego żużla i pamiętać o jej ogromnych zasługach dla naszego klubu.