Bartosz Nowak jednym z Orłów. "Moja przygoda z żużlem zaczęła się na lodzie" - KŻ Orzeł Łódź – oficjalny serwis klubu

Bartosz Nowak jednym z Orłów. „Moja przygoda z żużlem zaczęła się na lodzie”

W meczu z Arged Malesa Ostrów Wielkopolski w barwach Orła zadebiutował nowy zawodnik, Bartosz Nowak. Żużlowiec urodził się 4 stycznia 2004 roku w Szubinie, a swoje pierwsze kroki w żużlu postawił na lodzie!

Bartosz Nowak dołączył do ekipy Orła Łódź w trakcie trwającego sezonu. Dlaczego szkoleniowiec wybrał właśnie jego? – Gdy pomagałem Olivierowi Buszkiewiczowi, to Bartek zwrócił moją uwagę. Wyróżniał się, fajnie jeździł i go zapamiętałem. W Bydgoszczy jest już kilku zawodników, na których postawił klub, a my musieliśmy się wzmocnić, bo brakuje nam punktów w biegach juniorskich. Liczę, że Bartek nam ich dostarczy – tak skomentował transfer trener Maciej Jąder. A co skłoniło Nowaka do przywdziania kevlaru H. Skrzydlewska Orzeł Łódź? Jak zaczęła się jego przygoda z żużlem? Jakie stawia sobie cele? Odpowiedzi na te pytania poznacie w poniższym wywiadzie.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z żużlem?

Bartosz Nowak: Moja przygoda z żużlem zaczęła się na lodzie. Mój tata zbudował motocykl na lód i zaczął na nim jeździć, a ja się temu przyglądałem z boku, obserwowałem. Gdy skończył, zapytałem czy mogę sam spróbować? Zgodził się, a ja zacząłem kręcić kółka, które fajnie mi wychodziły. Bardzo mi się to spodobało i chciałem więcej. 

Czyli wszystko zaczęło się dzięki tacie.

Tak, to tata zaszczepił we mnie pasję do tego sportu. Nie jeździł jednak w moim wieku, startuje w oldboyach. Jednak teraz jeździ nieco mniej, bo wspiera mnie w moich startach. Jestem mu za to bardzo wdzięczny, bo jest dla mnie ogromnym wsparciem.

Gdzie stawiałeś swoje pierwsze kroki na żużlu?

Pierwsze kroki postawiłem na torze w Toruniu. Brałem tam udział w treningach oldboyów. I tak sobie trenowałem, trenowałem, aż zadzwonił do nas pan Jerzy Kanclerz, zapytał czy chciałbym jeździć dla Polonii Bydgoszcz, zgodziłem się.

Dlaczego zdecydowałeś się przyjąć propozycję Orłów?

Trenera Macieja Jądera poznałem, gdy pomagał Olivierowi Buszkiewiczowi, kiedy dostałem propozycję współpracy, to się ucieszyłem. Dzięki temu mogę startować w lidze, pomoże mi to w dalszym rozwoju zawodowym. 

Jakie są Twoje cele?

Chciałbym z zawodów na zawody stawać się coraz lepszym zawodnikiem i być bardziej profesjonalnym żużlowcem. Marzeniem jest jazda w najlepszych ligach świata.

W barwach Orła zadebiutowałeś podczas wyjazdowego meczu z Arged Malesa Ostrów Wielkopolski. Jak Ci się wtedy jechało? I jak też wspominasz swój trening na Moto Arenie w Łodzi? Towarzyszył Ci stres?

Fajnie mi się jeździło zarówno w Łodzi, jak i w Ostrowie Wielkopolskim. Stres może był delikatny, na początku, ale szybko minął i naprawdę dobrze mi się trenowało.

Czy poza żużlem uprawiałeś jakiś inny sport?

Bardzo dużo jeździłem na motocrossie, ale nie zawodowo tylko dla siebie, żeby potrenować.

Co robisz w wolnym czasie? Czym się interesujesz?

Wolny czas najchętniej spędzam z rodziną i moją ukochaną dziewczyną. Lubię jeździć na rowerze, motocorossie. Uwielbiam spędzać czas w warsztacie.

 

Bartosz Nowak w Metalkas 2. Ekstralidze będzie reprezentował barwy H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Natomiast w rozgrywkach młodzieżowych nadal będzie jeździł dla Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Tabela Metalkas 2. Ekstraligi

PozycjaDrużynaPKT.
113
211
311
410
57
64
74
81

Ostatnie Wpisy

Nowy termin! #LODRZE w sobotę 22 czerwca o 16:30!
17 czerwca 2024
Niedzielny mecz #LODRZE odwołany!
16 czerwca 2024
Benjamin Basso: Stać nas na naprawdę wiele!
16 czerwca 2024
Niedziela z żużlowym meczem Orła!
15 czerwca 2024
Czas na 42. w historii mecz #LODRZE!
15 czerwca 2024