Indywidualne Mistrzostwa Polski na Moto Arenie! - KŻ Orzeł Łódź – oficjalny serwis klubu

Indywidualne Mistrzostwa Polski na Moto Arenie!

Już 6 lipca na łódzkiej Moto Arenie rozpocznie się tegoroczny cykl Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Rozgrywki od tego sezonu prowadzone będą przez nowego promotora, firmę One Sport. 

Przed rozpoczęciem sezonu prezes klubu, Witold Skrzydlewski zapewniał, że poza ligowymi zmaganiami Orłów, na Moto Arenie zobaczymy jeszcze trzy dodatkowe wydarzenia. Słowo zostało dotrzymane. – Obiecaliśmy, że w tym roku na naszym stadionie odbędą się trzy duże imprezy. Pierwszą były ŁÓDŹ KREUJE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha, kolejną 7. Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej i teraz trzecią będą Indywidualne Mistrzostwa Polski, które już u nas gościły. Cieszymy się, że ponownie to wydarzenie odbędzie się właśnie u nas. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców! Myślę, że stadion się zapełni, bo na dużych imprezach są kibice tylko na meczach ligowych ich nie ma, ale sami na to pracujemy – powiedział prezes Witold Skrzydlewski.

Łódź, Moto Arena i klub żużlowy Orzeł Łódź nie zostali wybrani przypadkowo na organizatora tak prestiżowych zawodów. – Chcielibyśmy serdecznie zaprosić na pierwszy inauguracyjny finał Indywidualnych Mistrzostw Polski, który odbędzie się na łódzkiej Moto Arenie. Jako firma One Sport będzie to nasza pierwsza impreza IMP-u w roli promotora, którym zostaliśmy od bieżącego sezon. Jest to dla nas ogromnym zaszczytem, ponieważ jest to wydarzenie bardzo wysokiej rangi, z ogromnymi tradycjami i oczywiście zobaczymy na torze absolutną elitę polskiego żużla. Podejmując ten projekt naszą wizją było to, by w kraju żużla, gdzie ten sport jest bardzo ważny, było wybrane odpowiednie miejsce. Dlatego ponownie podjęliśmy współpracę z klubem żużlowym Orzeł Łódź. Moto Arena jest najnowocześniejszym, najnowszym obiektem i uważamy, że jest to doskonałe tło dla takich zawodów – opowiada Karolina Jankowska przedstawicielka firmy One Sport.

Rywalizacja w Łodzi będzie stała na najwyższym poziomie, a to za sprawą obsady, w której zobaczymy najlepszych z najlepszych! – Jeżeli chodzi o stawkę, to jest ona częściowo już znana. Pojawią się medaliści z ubiegłego roku, czyli Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Patryk Dudek. Mamy uczestników Grand Prix: Dominika Kuberę oraz Szymona Woźniaka. Będzie również Indywidualny Mistrz Polski Juniorów, Bartłomiej Kowalski. 30 maja w Pile odbędzie się IMP Challenge, który wyłoni kolejnych zawodników. Na pewno ściganie będzie znakomite, warto być w Łodzi 6 lipca.  Zapewnimy też wiele atrakcji dla kibiców, dlatego naprawdę nie można ominąć tego wydarzenia – dodaje Karolina Jankowska.

 

Kalendarz oraz lokalizacje tegorocznego cyklu:

30.05.2024 – IMP Challenge (Piła)

06.07.2024 – Finał 1. IMP (Łódź)

27.07.2024 – Finał 2. IMP (Bydgoszcz)

10.08.2024 – Finał 3. IMP (Lublin)

Tabela Metalkas 2. Ekstraligi

PozycjaDrużynaPKT.
113
211
311
410
57
64
74
81

Ostatnie Wpisy

Nowy termin! #LODRZE w sobotę 22 czerwca o 16:30!
17 czerwca 2024
Niedzielny mecz #LODRZE odwołany!
16 czerwca 2024
Benjamin Basso: Stać nas na naprawdę wiele!
16 czerwca 2024
Niedziela z żużlowym meczem Orła!
15 czerwca 2024
Czas na 42. w historii mecz #LODRZE!
15 czerwca 2024