Inauguracyjne zwycięstwo Orła w sezonie 2024! - KŻ Orzeł Łódź – oficjalny serwis klubu

Inauguracyjne zwycięstwo Orła w sezonie 2024!

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź po raz pierwszy w sezonie 2024 z dwoma punktami! W niedzielę podopieczni trenera Macieja Jądera wygrali na wyjeździe z Energą Wybrzeże Gdańsk i do Łodzi wracają ze zwycięstwem! Na takie spotkanie w wykonaniu naszych Orłów czekaliśmy długo.

Samo spotkanie ruszyło z blisko godzinnym opóźnieniem, nawierzchnia toru po nocnych opadach pozostawiała wiele wątpliwości w oczach komisarza toru, przez co gospodarze zmuszeni byli do intensywnych prac. Gdy te usatysfakcjonowały oficjeli ligowych, zawodnicy dostali zielone światło, aby rozpocząć ściganie o ligowe punkty.

Start wprost idealny zanotowali łodzianie, dwa pierwsze biegi z przytupem wygrali podwójnie wysforowując się na imponujące osiem oczek.  Impet wcale nie malał w kolejnych startach, najpierw w trzeciej odsłonie Oliver Berntzon wraz z Benjaminem Basso wygrali 4:2 z Nielsem-Kristianem Iversenem, a turę zakończyła czwarta z rzędu wiktoria autorstwa Daniela Kaczmarka i Mateusza Bartkowiaka.

Po równaniu gospodarze przełamali impas dowożąc swoje premierowe drużynowe zwycięstwo, lecz radość nie trwała długo, bowiem po niesamowitej pogoni Luke Becker na kresce zapewnił kolejne 2:4 dla H. Skrzydlewska Orła Łódź. Drugą kolejkę startów natomiast zakończył podział punktów i prowadzenie dwunastopunktowe łodzian.

Ósma gonitwa pozwoliła podopiecznym Macieja Jądera dopisać kolejne dwa punkty przewagi, na co mocno odpowiedziało Wybrzeże wygrywając pierwszy raz podwójnie za sprawą Toma Brennana i Krzysztofa Kasprzaka. W sukurs poszli im Nicolai Klindt i Adrian Gała, przez co pomorzanie zniwelowali straty do ośmiu punktów. H. Skrzydlewska Orzeł musiał reagować przed kluczowymi gonitwami, przez co mogliśmy zaobserwować burzliwe konsultacje w naszym obozie przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej.

Te niestety nie pomogły i Energa Wybrzeże odrobiło raz jeszcze cztery punkty straty, zapowiadając niezwykle nerwową końcówkę. Łodzianie z całych sił starali się utrzymać cztery oczka przewagi, z którymi zresztą udało się przystąpić do biegów nominowanych.

W nich doszło do kuriozalnej sytuacji, na którą zapowiadało się od dawna, Adrian Gała nie opanował motocykla i brutalnie wyciął Tomasza Gapińskiego, za co słusznie sędzia zawodów wykluczył go i ukarał żółtą kartką. Powtórka ułożyła się wprost genialnie, błąd Krzysztofa Kasprzaka wykorzystał Luke Becker i Tomasz Gapiński zapewniając pierwsze zwycięstwo w sezonie dla Orła. Wynik spotkania na 49:41 dla H. Skrzydlewska Orła Łódź ustalił drugi remis dnia.

Wśród naszych Orłów błyszczał Oliver Berntzon, autor 11 punktów z bonusem, 10 oczek dorzucił Luke Becker, a 9+1 zapisał Daniel Kaczmarek.

Energa Wybrzeże Gdańsk – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 41:49

Tabela Metalkas 2. Ekstraligi

PozycjaDrużynaPKT.
113
211
311
410
57
64
74
81

Ostatnie Wpisy

Nowy termin! #LODRZE w sobotę 22 czerwca o 16:30!
17 czerwca 2024
Niedzielny mecz #LODRZE odwołany!
16 czerwca 2024
Benjamin Basso: Stać nas na naprawdę wiele!
16 czerwca 2024
Niedziela z żużlowym meczem Orła!
15 czerwca 2024
Czas na 42. w historii mecz #LODRZE!
15 czerwca 2024