Niezwykle ważny mecz w Gdańsku - KŻ Orzeł Łódź – oficjalny serwis klubu

Niezwykle ważny mecz w Gdańsku

O zupełnie innym początku sezonu marzyli zarówno fani jak i zawodnicy H. Skrzydlewska Orła Łódź. Mimo nieprzychylnego bilansu spotkań po czterech meczach, w Gdańsku potrzebna jest pełna mobilizacja i jazda po dwa duże punkty meczowe.

Przed niedzielnym starciem warto się skupić na kilku aspektach. Mecz zarówno dla gospodarzy jak i naszej ekipy będzie bardzo ważnym testem i okazją na punkty meczowe. Te są wartością dla obu stron tak wielką jak dla ryby woda. Gdańszczanie przed szóstą rundą na swoim koncie mają oczko po remisie wywalczonym w Poznaniu, a podopieczni Macieja Jądera czekają na premierowe zdobycze w tym sezonie.

Łatwo na pewno o punkty nie będzie, gdy prześledzimy wyniki w minionych latach dwukrotnie przegrywaliśmy w stosunku 51:39, lecz z pewnością nikt by się nie obraził na powtórkę z sezonu 2021, kiedy to Orzeł zdołał wywieźć znad morza wygraną 44:45. Historycznie przewaga również znajduje się po stronie Wybrzeża, które w dotychczasowych 36 starciach zapisało aż 23 na swoje konto. Trzykrotnie padały remisy, a 10 razy z wiktorii cieszyły się nasze Orły.

Optymizmem na pewno napawa coraz lepsza dyspozycja żużlowców H. Skrzydlewska Orła, co najlepiej pokazał przerwany mecz w Ostrowie Wielkopolskim. Prędkością imponowali Luke Becker i Oliver Berntzon, a na dobre tory powraca nasz kapitan Tomasz Gapiński. Sporą wartością dodaną wydaje się także wypożyczony z Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Bartosz Nowak, który tworzy z Mateuszem Bartkowiakiem mocną formację juniorską.

Początek emocji już niedziele o godzinie czternastej. Mecz transmitowany będzie na Canal + Sport5.

Tekst: Grzegorz Adamczyk

Źródło statystyczne: GuruStats.pl

Tabela Metalkas 2. Ekstraligi

PozycjaDrużynaPKT.
113
211
311
410
57
64
74
81

Ostatnie Wpisy

Nowy termin! #LODRZE w sobotę 22 czerwca o 16:30!
17 czerwca 2024
Niedzielny mecz #LODRZE odwołany!
16 czerwca 2024
Benjamin Basso: Stać nas na naprawdę wiele!
16 czerwca 2024
Niedziela z żużlowym meczem Orła!
15 czerwca 2024
Czas na 42. w historii mecz #LODRZE!
15 czerwca 2024