Oliver Berntzon: Zrobimy wszystko co w naszej mocy - KŻ Orzeł Łódź – oficjalny serwis klubu

Oliver Berntzon: Zrobimy wszystko co w naszej mocy

Dwie wygrane z rzędu, a w tym pierwsza domowa i to nie z byle kim – wiceliderem tabeli Metalkas 2. Ekstraligi, Cellfast Wilkami Krosno, napawa sporym optymizmem przed kolejnymi starciami. O samym minionym meczu opowiedział dla klubowej strony, lider H. Skrzydlewska Orła Łódź – Oliver Berntzon.

Ostatnie dwa starcia naszych Orłów dostarczyły nam wyczekiwanych od dawna pozytywnych emocji. Ekipa zarządzana przez trenera Macieja Jądera wykonała kawał dobrej roboty na obiekcie mieszczącym się przy ulicy 6 Sierpnia, zostawiając w pokonanym polu Wilki z Krosna. Co o spotkaniu powiedział lider naszej ekipy Oliver Berntzon? Przekonajcie się sami!

Grzegorz Adamczyk: W końcu doczekaliście się pierwszej domowej wygranej w sezonie. Jakie są twoje odczucia po tym starciu?

Oliver Berntzon: Na pewno świetne, co tu dużo mówić. Na samym początku okoliczności nieco nie były po naszej stronie, na tor spadło sporo deszczu przed pierwszą gonitwą. Na całe szczęście rozpoczęliśmy dobrze i każdy wiedział co ma robić i w jaką stronę iść z ustawieniami. Walczyliśmy ciężko, dobrze startowaliśmy i to dało nam wygraną.

Aura w trakcie całego meczu była swoistą alegorią Waszego sezonu. Rozpoczęliśmy deszczowo, a na koniec wyszło słońce, zupełnie jak z wynikami H. Skrzydlewska Orła Łódź. Pierwsze kolejki były słabe, aż w końcu nadeszły wygrane.

– Zdecydowanie tak, w końcu mamy powody do radości i uśmiechu. Co do samego deszczu przed zawodami, on często powoduje, że gospodarz traci atut swojego toru. Nam się udało trafić od samego początku, a to nas zmotywowało. Wiedzieliśmy, że musimy wygrywać starty i możemy zwyciężyć.

Tor w trakcie zawodów zaskakiwał Was? Deszcz z pewnością nieco zmienił jego charakterystykę.

Nie powiedziałbym, że zaskakiwał. Był wymagający i bardzo mocno się zmieniał z biegu na bieg. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty jako zespół. Rozmawialiśmy dużo ze sobą i to bardzo nam pomogło.

Stres Wam towarzyszył w trakcie spotkania? Od samego początku prowadziliście i upragniona domowa wygrana była już bardzo blisko, gdy w pewnym momencie rywal praktycznie Was dogonił.

Bez sensu byłoby w ogóle wyjeżdżać, gdybyśmy się stresowali. Robiliśmy swoje z biegu na bieg i realizowaliśmy skrupulatnie założony plan jaką była wygrana.

W piątek zmierzycie się z Arged Malesą Ostrów w ramach zaległego meczu piątej kolejki. Podtrzymacie dobrą passę?

Oczywiście chcemy wygrać każde spotkanie. Ostatnio świetnie rozpoczęliśmy zawody, co z pewnością będziemy chcieli powtórzyć. To będzie bardzo trudne spotkanie. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby okazać się lepszą drużyną po odjechaniu piętnastu biegów. Wierzymy, że uda nam się wywalczyć dobry rezultat.

Tabela Metalkas 2. Ekstraligi

PozycjaDrużynaPKT.
113
211
311
410
57
64
74
81

Ostatnie Wpisy

Nowy termin! #LODRZE w sobotę 22 czerwca o 16:30!
17 czerwca 2024
Niedzielny mecz #LODRZE odwołany!
16 czerwca 2024
Benjamin Basso: Stać nas na naprawdę wiele!
16 czerwca 2024
Niedziela z żużlowym meczem Orła!
15 czerwca 2024
Czas na 42. w historii mecz #LODRZE!
15 czerwca 2024