Trzecie miejsce juniorów H. Skrzydlewska Orła Łódź - KŻ Orzeł Łódź – oficjalny serwis klubu

Trzecie miejsce juniorów H. Skrzydlewska Orła Łódź

Środowe zmagania w ramach V. rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na Moto Arenie Łódź padły łupem zawodników INNPRO ROW-U Rybnik. Nasi reprezentanci zajęli najniższy stopień podium.

Przerwa od zmagań ligowych wcale nie oznacza braku jazdy. Okazję do zmierzenia się z rywalami otrzymali nasi młodzieżowcy, którzy rozegrali ostatnią kolejkę zmagań grupy D w ramach rozgrywek DMPJ. Stawką zawodów był przede wszystkim awans do dalszej fazy, a ten otrzymywały najlepsze trzy ekipy z danej grupy. Nasi przed startem zawodów co prawda zajmowali trzecią lokatę, lecz nadal mogli ich przeskoczyć żużlowcy z Opola.

Sama rywalizacja na owalu przy ulicy 6 Sierpnia rozpoczęła się od dość sensacyjnego zwycięstwa reprezentanta Kolejarza Opole – Oskara Stępnia, lecz to był jednorazowy wyskok ekipy z KLŻ. Wraz biegiem rywalizacji na czoło stawki wysuwali się Częstochowianie i Rybniczanie. Za ich plecami z kolei czyhały Orły dowodzone przez trenera Macieja Jądera.

Końcówkę świetnie rozegrali podopieczni Antoniego Skupnia, których to łupem padła cala runda. Blisko drugiego miejsca był H. Skrzydlewska Orzeł Łódź, o punkt przegrywając z Włókniarzem Częstochowa.

Co najważniejsze nasi młodzi żużlowcy za sprawą trzeciego miejsca awansowali do dalszej fazy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów wraz z ekipami INNPRO ROW-u Rybnik oraz Włókniarza Częstochowa.

Wyniki V Rundy DMPJ w Łodzi:

1. INNPRO ROW Rybnik – 43 pkt

2. Włókniarz Częstochowa – 34 pkt

3. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – 33 pkt

4. OK Kolejarz Opole – 10 pkt

Autor: Grzegorz Adamczyk

Tabela Metalkas 2. Ekstraligi

PozycjaDrużynaPKT.
113
211
311
410
57
64
74
81

Ostatnie Wpisy

Nowy termin! #LODRZE w sobotę 22 czerwca o 16:30!
17 czerwca 2024
Niedzielny mecz #LODRZE odwołany!
16 czerwca 2024
Benjamin Basso: Stać nas na naprawdę wiele!
16 czerwca 2024
Niedziela z żużlowym meczem Orła!
15 czerwca 2024
Czas na 42. w historii mecz #LODRZE!
15 czerwca 2024