"Dla nas mecz będzie się zawsze kończył po 15 wyścigu" - KŻ Orzeł Łódź – oficjalny serwis klubu

“Dla nas mecz będzie się zawsze kończył po 15 wyścigu”

Długo musieliśmy czekać, ale dziś można powiedzieć jasno: zaczynamy!

Zgadza się. Szkoda, że to tak się rozciągnęło w czasie, aczkolwiek w przypadku startu na wiosnę w pierwotnym terminie na pewno tych treningów mielibyśmy o wiele mniej niż dotychczas. Wiadomo, że wiosną było dość długo wilgotno, więc tak naprawdę dopiero w trzecim tygodniu marca moglibyśmy wyjechać na tor. Teraz tego czasu mieliśmy o wiele więcej,  co na pewno wpłynie na to, że m.in. nasi juniorzy będą czuli się pewniej na torze i będą mogli walczyć jak równy z równym z bardziej doświadczonymi rówieśnikami z drużyny gości.

Czy ten wydłużony czas do startu ligi udało się efektywnie przepracować?

Przyznam szczerze, że liczyłem jeszcze na trochę więcej czasu. Musieliśmy się jednak dostosować do przepisów i w okresie samoizolacji nie trenowaliśmy. Było to potem widać na zajęciach, szczególnie po naszych juniorach, jak tydzień bez zajęć wpłynął na ich nerwowość, szczególnie na pierwszych okrążeniach. Na szczęście szybko wrócili na odpowiedni poziom.

Na co stać drużynę po przepracowaniu okresu przygotowawczego?
Mamy dość szeroką kadrę, w której jest 7-8 seniorów, którzy na dziś wyglądają na torze dobrze lub  niedługo dojdą do swojej optymalnej dyspozycji. Wiadomo, że nie wszyscy od razu są w stanie optymalnie zgrać sprzęt i formę. Często potrzeba na to czasu i występów na torze. Myślę,  że  przy trzeciej kolejce mój ból głowy będzie jeszcze większy, jeśli chodzi o zestawienie składu, bo widzę że wielu zawodników podeszło do tego sezonu bardzo poważnie. Są dobrze przygotowani sprzętowo oraz odpowiednio przepracowali zimę. Przykładem może być tutaj Hans Andersen, który wygląda zarówno na torze jak i poza nim jak prawdziwy profesjonalista. Nasza młodzież będzie mogła skorzystać z jego bogatego doświadczenia.

Zaczynamy meczem u siebie. Potem dwa wyjazdy. To dobry terminarz dla naszego zespołu?

Nie będę narzekać. Myślę, że dobrze się to w miarę ułożyło. Mamy po dzisiejszym meczu dwa wyjazdy a potem wracamy znowu na mecz w Łodzi. Miejmy nadzieję , że inne drużyny nie miały tak częstych okazji do trenowania jak my i wykorzystamy nasze przygotowanie i zagramy o komplet punktów w tych meczach. Z meczu na mecz na pewno będziemy czuć się mocniejsi. Przy minimalnej ewentualnej porażce lub remisie będzie duża szansa na zdobycie punktu bonusowego w rewanżu.  Może się okazać, że punkty bonusowe będą finalnie decydowały o tym, kto będzie w pierwszej czwórce lub kto będzie na czele tabeli.

Bolączką drużyny w ubiegłym sezonie była mała liczba zdobytych punktów przez juniorów. To się może zmienić w tym sezonie?

Liczę na to. Nasi zawodnicy mają walczy o każdy możliwy punkt. Mają przez cztery okrążenia „gryźć” tor.

Znamy już skład na dzisiejszy mecz. Trudno było wybrać zawodników na to spotkanie?
Można powiedzieć, że walka o miejsce w składzie trwała do końca ostatniego treningu. Cieszę się, że zawodnicy postawili tak wysoko poprzeczkę. Musiałem przeanalizować ostatnie treningi, wziąć po uwagę również inne elementy i podjąć decyzję o składzie. Czy dokonałem dobrego wyboru? Przekonamy się za kilka godzin.

Kadra jest szeroka, więc zawodnicy muszą być cały czas w pełnej dyspozycji.

Jak najbardziej.  Tym bardziej ze mamy taki niespokojny zdrowotnie okres, że zawodnik np. może złapać jakąś infekcję, czy stan podgorączkowy, co może finalnie wykluczyć go z występu. Pomimo ze będziemy mieli wytypowanych 7 zawodników i rezerwowego to pozostali zawodnicy oczekujący muszą być w gotowości do 3 godzin przed meczem. Musimy być przygotowani na różne scenariusze.

Do końca się decydowało, czy Lokomotiv Daugavpils przystąpi do rozgrywek.
Z tego co wiem to Łotysze od dłuższego czasu już trenowali.  Ale to my musimy wykorzystać atut naszego toru. Jesteśmy gospodarzami, to jest inauguracja sezonu na naszym stadionie i to jest wielkie święto dla kibiców Orła Łódź. Jestem przekonany, ze wykorzystamy nasze atuty.

Czego kibic może się spodziewać w dzisiejszym meczu?

Nasi doświadczeni zawodnicy będą starali się wykorzystać znajomość toru. Rozmawialiśmy np.  z której strony toru można przeprowadzić atak. Na ostatnich okrążeniach może więc być ciekawie.

Każdy przed sezonem pyta o cele. Dla nas celem jest walka i wygrywanie każdego spotkania?

Z takim nastawieniem będziemy wyjeżdżać na tor. Pamiętajmy jednak, że niepowiedzenie na początku meczu, czy brak możliwości jego wygrania nie może podcinać nam skrzydeł. Dla nas mecz będzie się zawsze kończył po 15 wyścigu, bo tak jak mówiłem punkty bonusowe będą bardzo ważne. Jeśli po 10 wyścigu mamy małe szanse na zdobycie 46 punktów to zróbmy wszystko, by dobić do 44 punktów, a w rewanżu może być dobrze.

Wywiad ukazał się w Programie Meczowym na spotkanie z Lokomotivem Daugavpils. Stąd niektóre z poruszanych tematów są już za nami. 

Tabela Metalkas 2. Ekstraligi

PozycjaDrużynaPKT.
110
28
36
46
54
63
72
81

Ostatnie Wpisy

Strefa zabaw przy stadionie z okazji Dnia Dziecka!
28 maja 2024
Sporo emocji w trakcie Zaplecza Kadry Juniorów
28 maja 2024
FOTO: Zaplecze Kadry Juniorów na Moto Arenie Łódź
28 maja 2024
Rocznica śmierci Heleny Skrzydlewskiej
27 maja 2024
Inauguracyjne zwycięstwo Orła w sezonie 2024!
26 maja 2024