Stadion - KŻ Orzeł Łódź – oficjalny serwis klubu

Stadion

STADION ORŁA

Moto Arena Łódź to jedyny stadion żużlowy w Łodzi i jednocześnie najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Ma zadaszone miejsca dla dziesięciu tysięcy widzów! W tym ponad 700 VIPów.

Długość toru Moto Areny Łódź wynosi 321 metrów. To pierwszy stadion żużlowy w kraju posiadający nachylenie nie tylko na łukach (6 proc.), ale również na prostych (3 proc.). Zastosowane rozwiązanie ułatwia zawodnikom wyprzedzanie oraz umożliwia im rozwijanie ogromnych prędkości. Dodatkowo Moto Arenę Łódź od innych obiektów w Polsce wyróżnia instalacja odwodnienia zamontowana wzdłuż całego krawężnika.

MOTO ARENA BIZNESOWO

Moto Arena Łódź to jedyny stadion żużlowy w Łodzi i jednocześnie najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Obiekt, na którym występuje w roli gospodarza drużyna KŻ Orzeł Łódź ma zadaszone miejsca dla dziesięciu tysięcy widzów – w tym ponad 700 miejsc VIP. Ponadto mecze łódzkiej drużyny można oglądać w specjalnie zaaranżowanych skyboxach. Nowoczesny stadion to również doskonałe miejsca reklamowe przeznaczone dla sponsorów i firm. Ekspozycje nośników reklamowych partnerów podczas spotkań ligowych to ważny aspekt biznesowy. Szczegóły dostępne pod adresem biznes@orzel.lodz.pl.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

* Adres: ul. 6-go Sierpnia 71, 90-645 Łódź
* Pojemność stadionu: ok. 10 004 miejsc
* Trybuna VIP: 738 miejsc
* Dedykowana sala z cateringiem
* Miejsca reklamowe: ponad 60 różnych możliwości
* Parking: 353 miejsca
* Długość toru: 321m
* Szerokość toru: 12m (proste), 17,0/16,2m (łuki)
* Rekord toru: 57,72 s (Bartosz Zmarzlik, 04.09.2023, Canal+Online IMP Finał 3)

DOJAZD

* Stadion znajduje się w pobliżu dworca kolejowego i dworca autobusowego Łódź Kaliska (około 10 minut pieszo).

* Komunikacja miejska:
Autobusy: 6, 43A, 43B, 52, 65A, 80, 86A, 86B, 93, 97A, 97B, 99
Tramwaje: 7B, 8, 9A, 9B, 10A, 10B, 12, 13, 14, 16, 18

* Komunikacja kolejowa:
Łódź Kaliska: al. Unii Lubelskiej 3/5

Plan Stadionu

CZĘŚĆ HANDLOWA

KWIACIARNIA H. SKRZYDLEWSKA

SKLEP ZOOLOGICZNY DELFIN

TELEFON

502 122 447

GODZINY OTWARCIA

Pn. – So. 8:00 – 18:00
Nd. Nieczynne

Od września 2021 roku na Moto Arenie Łódź działa punkt kwiaciarni H. Skrzydlewska, w którym czekają przepiękne bukiety, wiązanki i kwiaty doniczkowe. W kwiaciarni znajduje się osobne stoisko przeznaczone dla kibiców Orła Łódź. Można tam znaleźć wyjątkowe pamiątki klubowe.  

TELEFON

504 487 486

GODZINY OTWARCIA

Pn. – So. 9:00 – 21:00
Nd. 10:00 – 18:00

Ogólnopolska sieć sklepów zoologiczno-wędkarskich Delfin Exclusive posiada w ciągłej ofercie kilkanaście tysięcy artykułów dla właścicieli zwierząt i wędkarzy, oferując największy wybór dosłownie wszystkiego dla wszelkich zwierzaków.

TAK POWSTAWAŁ NASZ DOM!

Poniedziałek 21 marca 2016 roku to jeden z najważniejszych dni w historii łódzkiego żużla. Właśnie wtedy podpisano umowę na budowę nowego stadionu żużlowego. Kilka miesięcy później, 2 października doszło do wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję. 

Od tego czasu kibice speedwaya z Łodzi i regionu uważnie śledzili postęp prac i czekali na ich zakończenie. Warto podkreślić, że cały projekt, o którym wcześniej można było tylko pomarzyć nie udałby się, gdyby nie zaangażowanie wielu osób i ich upór w dążeniu do celu. 

Nowy stadion to przede wszystkim zasługa kibiców Orła Łódź, którzy wspierali klub od początku jego istnienia, zarówno w dobrych, jak i ciężkich chwilach. Z czasem, przy pomocy rodziny Skrzydlewskich i radnych, którzy zagłosowali za budową, udało się spełnić marzenie o nowym stadionie. 

Obiekt Orła jest nie tylko jednym z najnowocześniejszych stadionów w Polsce, ale także w całej Europie. Dzięki temu na łódzkiej Moto Arenie można rozgrywać mecze najlepszej ligi świata i najważniejsze imprezy międzynarodowe. Dogodna lokalizacja pozwala wierzyć, że już wkrótce staniemy się jedną z najważniejszych aren żużlowych w Polsce. 

MOTO ARENA Z LOTU PTAKA