W sobotę mecz w Poznaniu - KŻ Orzeł Łódź – oficjalny serwis klubu

W sobotę mecz w Poznaniu

W sobotnie popołudnie zawodnicy pod dowództwem trenera Marka Cieślaka zawalczą o ligowe punkty na obiekcie beniaminka ebebe PSŻ Poznań. Będzie to dopiero piąte spotkanie ligowe w historii rywalizacji!

Sezon 2023 powoli nabiera rozpędu, a pogoda z dnia na dzień wydaje się odpuszczać. W słoneczny i pogodny weekend dojdzie jednak do dawno nie rozgrywanej potyczki jaką jest mecz między ebebe PSŻ Poznań a H. Skrzydlewska Orłem Łódź. Ostatnie takie starcie miało miejsce w 2011 roku w 1. Lidze Żużlowej! Oba spotkania padły wtedy łupem naszego zespołu, a informacje dostarczył niezawodny gurustats.pl. Z kolei w 2019 roku nasz zespół rywalizował z zespołem z Poznaniu w barażach o miejsce w pierwszej lidze. Żużlowcy PSŻ Poznań przegrali wówczas na własnym stadionie z Orłem Łódź 42:45 w rewanżowym meczu barażowym. Pierwsze spotkanie w Łodzi zakończyło się wygraną Orła 50:40.

Beniaminek 1. Ligi Żużlowej zdołał wywalczyć awans na zaplecze Elity po bardzo przekonywującym sezonie na najniższym szczeblu. Popularne „Skorpiony” pokazały wtedy kolektywną siłę i nie dały się zaskoczyć Kolejarzom z Opola w finale rozgrywek. Skład Tomasza Bajerskiego przed rozgrywkami 2023 został jednak znacząco przebudowany. O sile Poznanian stanowić mają Aleksandr Łoktajew, Antonio Lindbaeck czy Jonas Seifert- Salk.

Jedno jest pewne nasze Orły czeka niezwykle ciężka przeprawa. Zespół z Wielkopolski jest bardzo ambitny i nie ma nic do stracenia tak naprawdę. Dodatkowo dochodzi atrybut swojego obiektu. W dotychczasowej historii rywalizacji między obiema ekipami doszło do czterech meczy.

Nie ma znaczącego lidera, gdyż zarówno Łodzianie jak i Poznanianie wygrali po dwa mecze. Orły Marka Cieślaka dołożą wszelkich starań, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Timo Lahti rozwiązał problemy sprzętowe, a Niels-Kristian Iversen zapewnia, iż ciągle może być coraz lepszy.

Tabela 1. Ligi Żużlowej

PozycjaDrużynaPKT.
135
221
321
418
515
612
710
88

Ostatnie Wpisy

Wow! Mecz Narodów 2023 okiem kamery i dronów!
29 listopada 2023
Bądź na bieżąco z łódzkim żużlem!
24 listopada 2023
Ogromny wzrost potencjału marketingowego KŻ Orzeł Łódź!
23 listopada 2023
Dwie żużlowe ligi zawodowe: nowa identyfikacja wizualna
22 listopada 2023
Drużyna na sezon 2024 zaprezentowana!
10 listopada 2023