Zwycięstwo Kangurów w czwartej edycji Meczu Narodów! - KŻ Orzeł Łódź – oficjalny serwis klubu

Zwycięstwo Kangurów w czwartej edycji Meczu Narodów!

Wygraną Kangurów zakończyła się czwarta edycja Meczu Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej. Żużlowcy startujący pod flagą Australii wyprzedzili drużyny Orłów, Europy oraz Wilków.

Sobotnie zawody rozpoczęły się od przedbiegu, w którym startowali zawodnicy juniorscy. Zwyciężył w nim żużlowiec drużyny europejskiej, Matias Nielsen.

Gdy rozpoczęliśmy już jednak ściganie wliczające się do ogólnej punktacji Meczu Narodów, swoją wyższość pokazali żużlowcy Kangurów. Bartosz Smektała, Marcus Birkemose, Brady Kurtz oraz Rohan Tungate w większości biegów zdobywali dla australijskiej ekipy trzy punkty. W pierwszej fazie zawodów ich dominację potrafił przełamać jedynie Patryk Dudek.

Kangury szybko odskoczyły wszystkim rywalom. Na półmetku rywalizacji osiągnęły bowiem przewagę aż dwunastu punktów nad Orłami.

W drugiej części rywalizacji Orły zaczęły niwelować straty do Kangurów. Pomogły w tym punkty Dudka oraz Przemysława Pawlickiego, a także słabsza jazda Birkemose’a, który dwukrotnie zameldował się na mecie na czwartym miejscu.

Ze świetnej strony w biegu 14 pokazał się Marcin Nowak. Żużlowiec jeżdżący na co dzień na Moto Arenie w barwach Orła Łódź był pierwszym zawodnikiem tego wieczora, który pokonał w bezpośredniej rywalizacji Bartosza Smektałę.

Stopniowe odrabianie strat przez drużynę Orłów nie przyniosło jednak oczekiwanych rezultatów. Zwycięstwo Rohana Tungate’ w 16 wyścigu przypieczętowało triumf Kangurów w czwartej edycji Meczu Narodów.

Orły odgryzły się jeszcze w biegu 17, w którym pierwszy linię mety minął Patryk Dudek. Wygrana zapewniła temu zawodnikowi tytuł najlepszego żużlowca zawodów, natomiast nie zmieniła wyników drużynowych. Kangury w ogólnym rozrachunku wyprzedziły Orły czterema punktami.

Wyniki: 

1. Kangury (36) – Tungate (10), Kurtz (10), Smektała (10), Birkemose (6)
2. Orły (32) – Dudek (13), Pawlicki (7), Nowak (6), Kościuch (6)
3. Europa (19) – Lambert (10), Becker (4), Jeppesen (4), Ernst (1)
4. Wilki (15) – Iversen (9), Krakowiak (4), Lachbaum (2), Borodulin (0)