Bilety Drift Masters European Championship - KŻ Orzeł Łódź – oficjalny serwis klubu

Bilety Drift Masters European Championship

Stadion Orła Łódź stanie się areną europejskich zmagań nie tylko podczas Speedway Euro Championship. W dniach 30 września – 1 października na Moto Arenie Łódź zostanie rozegrany finał sezonu Drift Masters European Championship. 

Kierowcy Drift Masters na przestrzeni całego sezonu, który rozpoczął się w maju, a zakończy zawodami właśnie na Moto Arenie Łódź, wezmą udział w sześciu rundach. Cykl rozpoczął się w Irlandii. Następne zawody zostaną rozegrane kolejno w Austrii, Szwecji, na Łotwie, w Niemczech oraz Polsce. Na liście startowej znajduje się 57 nazwisk z 23 krajów. Polskę w sezonie 2022 reprezentować będą Piotr Więcek, Adam Zalewski, Paweł Borkowski, Jakub Przygoński, Paweł Korpuliński, Mikołaj Zakrzewski, Jakub Król oraz Sebastian Szymański. Polscy kibice najlepszych wyników mogą oczekiwać od aktualnego mistrza DMEC, Piotra Więcka. W klasyfikacji generalnej za rok 2021 Więcek osiągnął ogromną przewagę nad Estończykiem Oliverem Randalu oraz Irlandczykiem Jackiem Shanahanem. Dzięki pokaźnemu dorobkowi punktowemu polskiego triumfatora DMEC, Polska okazała się najlepsza w klasyfikacji Nations Cup. 

Czym tak naprawdę jest drifting? Jak czytamy w artykule opublikowanym na stronie motoklub.pl, “Drifting wymaga od kierowcy używania gazu, sprzęgła, hamulców, a także skoordynowanej zmiany biegów i sterowania kierownicą. Odpowiednie manewrowanie pozwala wprowadzić samochód w stan nadsterowności – kierowcy przesuwają masę auta w przód i w tył w trakcie pokonywania zakrętu. Najlepsi sportowcy nie tylko potrafią wprawić auta w poślizg, ale także kontrolować je tak, że nie wyjeżdżają poza wyznaczone na torze linie lub tzw. clipping pointy, przez które trzeba przejechać, żeby zaliczyć okrążenie. Robią to, jednocześnie utrzymując ekstremalne kąty poślizgu. Początki driftingu, jako dyscypliny sportowej, miały miejsce w Japonii w latach 70.”.

Tabela eWinner 1. Ligi

PozycjaDrużynaPKT.
130
224
320
417
514
613
711
811

Ostatnie Wpisy

Specjalna promocja z okazji „Mikołajek z KŻ Orzeł Łódź”
8 grudnia 2022
Mikołajki z KŻ Orłem Łódź już w najbliższy czwartek
6 grudnia 2022
Mikołajki z KŻ Orłem Łódź
2 grudnia 2022
Przygotowania rozpoczęte!
2 grudnia 2022
Tomasz Gapiński: Będę miał przygotowane trzy motocykle
1 grudnia 2022