Już w sobotę pierwszy mecz na Moto Arenie! - KŻ Orzeł Łódź – oficjalny serwis klubu

Już w sobotę pierwszy mecz na Moto Arenie!

20 kwietnia o godzinie 16:30 klub żużlowy Orzeł Łódź podejmie na Moto Arenie drużynę #OrzechowaOsada PSŻ Poznań. Będzie to pierwszy mecz w Metalkas 2. Ekstralidze na łódzkim stadionie. 

Trener Orłów podczas konferencji prasowej przed meczem z #OrzechowaOsada PSŻ Poznań zachęcał kibiców do wspierania drużyny. – W najbliższą sobotę mamy pierwszy mecz u siebie. Oczywiście zapraszamy wszystkich kibiców. Po ostatnim meczu pojawiła się pewna nieścisłość między nami, ale już jest wszystko wyjaśnione. Liczę na to, że nam pomogą wygrać ten bardzo ciężki mecz – powiedział trener Maciej Jąder.

Szkoleniowiec łódzkiego klubu nie jest gołosłowny i podtrzymuje deklarację złożoną podczas ostatniej konferencji.* Pierwszy mecz nie poszedł po naszej myśli, ale zgodnie z moimi zasadami przestawionymi ostatnio, nie zmieniam swoich poglądów i w najbliższym spotkaniu pojedzie Tomasz Gapiński. Najsłabszy zawodnik z poprzedniego meczu, czyli Luke Becker wypada ze składu – informuje trener.

Maciej Jąder uważa, że jego drużyna jest gotowa na kolejne starcie w Metalkas 2. Ekstralidze. – Wspólnie oglądaliśmy zapis meczu z Rzeszowa i analizowaliśmy go. Każdy z zawodników wie, gdzie popełnił błędy. W poniedziałek i wtorek trenowaliśmy na Moto Arenie. Tor też jest przygotowany. Motywacji również nie brakuje przed sobotnim spotkaniem – dodaje szkoleniowiec.

Kapitan łódzkich Orłów przyznał, że nie był zadowolony z braku powołania na pierwszy mecz. – Ciężko się oglądało mecz w Rzeszowie nie będąc na miejscu, a przed telewizorem. Jednak taka była decyzja trenera. Oczywiście byłem zły, myślę, że każdy zawodnik by był, który zostałby odstawiony. Porozmawialiśmy z trenerem, wyjaśniliśmy sobie wszystko. Na pewno ta sytuacja wywołała we mnie dodatkowe emocje, co wpłynęło dobrze na mnie i mam nadzieję, że przyniesie to pozytywny efekt w sobotę – przyznaje Tomasz Gapiński.

W pracach nad przygotowaniem toru bierze udział cała drużyna. – Staramy się by tor był naszym atutem. Obchodzimy go, analizujemy. Każdy z zawodników mniej więcej powiedział na jakim torze chciałby się ścigać, jak go przygotować aby był naszym sprzymierzeńcem. Ważne byśmy się na nim nie męczyli. Mam nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje naszych planów – powiedział Tomasz Gapiński.

 

* „Zawodnik, który zaprezentuje się najsłabiej, nieważne jak będzie się nazywał, w kolejnym meczu nie pojedzie.” – powiedział Maciej Jąder podczas konferencji prasowej  kwietnia.

 

***

Przypominamy, że cały czas trwa sprzedaż karnetów na sezon 2024 oraz biletów na pierwszy mecz domowy w Metalkas 2. Ekstralidze:

– stacjonarnie w Kwiaciarni H. Skrzydlewska mieszczącej się w stadionie Moto Arena Łódź (ul. 6 Sierpnia 71). Kwiaciarnia jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 09:00-18:00.

– w internecie na stronie biletynazuzel.pl

Tabela Metalkas 2. Ekstraligi

PozycjaDrużynaPKT.
113
211
311
410
57
64
74
81

Ostatnie Wpisy

Nowy termin! #LODRZE w sobotę 22 czerwca o 16:30!
17 czerwca 2024
Niedzielny mecz #LODRZE odwołany!
16 czerwca 2024
Benjamin Basso: Stać nas na naprawdę wiele!
16 czerwca 2024
Niedziela z żużlowym meczem Orła!
15 czerwca 2024
Czas na 42. w historii mecz #LODRZE!
15 czerwca 2024